Menu

Mali pacjenci

Najmłodsi pacjenci, nie często pokazują się w gabinetach dentystycznych, a jest spowodowane tym, że odczuwają oni strach przed zabiegami dentystycznymi. Samo słów wiertło czy borowanie to dla nic straszne skojarzenia z bólem, a tak wcale nie jest.

Problemem rodziców, jest to, że nie mogą na siłę posadzić dziecka na fotelu stomatologicznym, trzeba to zrobić w inny sposób.

Absolutnie nie można rezygnować z wizyt u dentysty, trzeba leczyć małe ubytki próchnicowe, bo gdy nieleczona dziurka zacznie boleć, leczenie może być dla dziecka nie tylko męczące, ale i bardzo długie.

Warto na początku wybrać się z dziećmi na wizytę adaptacyjną, która na pewno pomoże oswoić się z gabinetem dentystycznym.

Teraz prawie każdy stomatolog, proponuje dzieciom smakowite znieczulenia, które powodują, że zabiegi dentystyczne są bezbolesne i trwają dość szybko. Zabieg znieczulenia powoduje, że dziecko czuje się spokojniejsze na fotelu dentystycznym i nie myśli o samym zabiegu, przy małych pacjentach wykonywane są zabiegi takie jak:

Po każdej wizycie dziecko dostaje pluszaka bądź naklejkę dzielnego pacjenta. Jest to miła niespodzianka dla najmłodszych.